Molen 'de Oostenwind'

Van het minstens vijf eeuwen oude origineel is eigenlijk nog maar één balk over,de standerd. Dit is de lange rechtopstaande spil waarom het hele bovenhuis van de molen naar de wind gedraaid kan worden.

Andere delen van de molen zijn jonger. De molen heeft in de loop der tijd het nodige moeten doorstaan. Twee keer werd hij zelfs grotendeels verwoest. In de 18e eeuw waaide hij om tijdens een zware storm en in 1970 brandde hij af, nadat hij enkele jaren daarvoor nog geheel gerestaureerd was.

De meeste molens in deze omgeving zijn zo ongeveer honderd tot honderdvijftig jaar oud. Toen deze molens gebouwd werden, was het vrij gebruikelijk om hen een naam te geven, maar aan het eind van de Middeleeuwen, de tijd waarin deze molen gebouwd werd, deed men dat in onze omgeving nog niet.
Pas i…

Pas in 2006, met het vieren van het 500-jarige bestaan kreeg de molen een naam:
“de Oostenwind”.

Openingstijden
– Zaterdag van 13.00 tot 17.30 uur (van november t/m februari van 12.30 tot 16.30 uur)
– Woensdag van 13.00 tot 17.00 uur (van november t/m maart alleen bij redelijk weer)
– Andere dagen: op afspraak

De entree is gratis. Een kleine bijdrage, bestemd voor het onderhoud van de molen, wordt zeer gewaardeerd.

Ook is het mogelijk om een groepsrondleiding te reserveren, deze duurt ongeveer 1,5 uur en de kosten bedragen € 5,- p.p. Aanmelden via VVV Asten; Tel: 0493-692999 / winkel@vvv-asten.nl

Bij voldoende wind draait de molen en eventueel wordt er gemalen.

Molen 'de Oostenwind'
Molenweg 23
5721 XG Asten
Plan je route

vanaf jouw locatie

Openingstijden

  • Elke maandag gesloten
  • Elke dinsdag gesloten
  • Elke woensdag gesloten
  • Elke donderdag gesloten
  • Elke vrijdag gesloten
  • Elke zaterdag open
  • Elke zondag gesloten
  • – Zaterdag van 13.00 tot 17.30 uur (van november t/m februari van 12.30 tot 16.30 uur)
    – Andere dagen: op afspraak

Locatie